Polecamy

ZŁOTE MODRZEWIE POD SKAŁKĄ

Atrakcje w okolicy:

Kudowa Zdrój: Uzdrowisko, Kaplica Czaszek i Szlak Ginących Zawodów; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego; Aquapark - 12 km

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko z Parkiem Zdrojowym, Kolorową Fontanną, Teatrem Zdrojowym i pijalnią, letni tor saneczkowy - 12 km

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku. Historia miasta sięga XVI stulecia jednakże przełomowy w historii uzdrowiska był rok 1828 - kiedy kupił je kłodzki kupiec - Gromls, jako pierwszy pobudował on drewniane łazienki oraz wybudował pierwszą pijalnię wód. Kolejny istotny okres to początek XX stulecia. Pobudowano wówczas Dom Zdrojowy, park oraz mniej więcej 50-ciu nowych pensjonatów.

Dziś w Polanicy leczy się głównie choroby kardiologiczne i gastronomiczne. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Zdrowie i Wielka Pieniawa jak również kilka sanatoriów, np Szarotka, Carmen czy Korab.

W Zdrojowym Parku o powierzchni około 13 ha można podziwiać rododendrony - kwitnące od maja, magnolie i dywany kwiatów. W parku działa także duża atrakcja czyli barwna fontanna, a także Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód, Zakład Przyrodoleczniczy. Atrakcją, znajdującą się przy wyjściu z polanickiego parku, jest także wykonana z betonu, w 1910 roku, rzeźba przedstawiająca polarnego niedźwiedzia. Stoi ona w miejscu dokąd sięgał lodowiec skandynawski w czasie ostatniego zlodowacenia.

Prawdopodobnie, nawet nie mamy pojęcia, że znaczna część z nas stosuje bogactwa Polanicy - jej źródła. To tutaj wydobywa się, a później butelkuje, znaną w całej Polsce wodę - wysokozmineralizowaną Staropolankę. Wydobywa się ją ze źródła Pieniawa Józef i Pieniawa Józef II.

Kiedy już będziemy w Polanicy warto udać się do Letniego Toru Saneczkowego - Góralki. To wykona ze stalowej blachy rynna, po której zjeżdża się na sankach, kółkami zamiast płóz. Inną ciekawostką będzie wizyta w hucie szkła Barbara.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 445 652, Dziś: 25, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem