Duszniki Zdrój

ul. Wojska Polskiego 17, Duszniki Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe CHEMIK

Kameralne, stylowe Sanatorium z "Duszą" i 50-letnią już tradycją, usytuowane w przepięknej malowniczej miejscowości Duszniki-Zdrój Budynki sanatorium zostały wybudowane w latach 1876 i 1900 i należą do obiektów zabytkowych. Figurują w wykazie zabytków Dolnego Śląska. Sanatorium natomiast funkcjonuje od ponad 50 lat Sanatorium Uzdrowiskowe "CHEMIK" w Dusznikach-Zdroju oferuje do wykorzystania swoją bazę hotelowo-leczniczą do organizacji turnusów rehabilitacyjnych, pobytów sanatoryjnych. Ponadto oferujemy również wczasy, szkolenia, narady, spotkania integracyjne, wycieczki, turnusy świąteczne oraz pobyty weekendowe.

Wyposażenie

Budynek sanatoryjny posiada 120 miejsc, w pokojach 1, 2 i wieloosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Budynek sanatoryjny posiada 120 miejsc, w pokojach 1, 2 i wieloosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Posiadamy jadalnię, bazę zabiegową na miejscu, gabinet kosmetyczny i masażu "PASJA", saunę, salę konferencyjną na 30 miejsc, salę zabaw dla dzieci, Internet w budynku.

Lokalizacja

Sanatorium Uzdrowiskowe CHEMIK

ul. Wojska Polskiego 17, Duszniki Zdrój

74 862 76 10

74 866 94 75

Wyślij zapytanie

Sprawdź trasę dojazdu:

Wyślij zapytanie o nocleg

Data pobytu

Twoje dane

Dodatkowe informacje

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do właściciela obiektu. Odpowiedź zazwyczaj udzielana jest tego samego dnia.

Duszniki Zdrój

Duszniki-Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy polsko-czeskiej. Duszniki - Zdrój to jedno ze starszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Po dziś dzień zachował się średniowieczny układ starego miasta, zabytkowe kościoły czy dworek Fryderyka Chopina - w którym to odbywają się rokrocznie koncerty z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim na czele.

Uzdrowisko w Dusznikach leży poza ścisłym centrum miasta - co zapewnia kuracjuszom niezbędny spokój i ciszę. W głównym punkcie położony jest Park Zdrojowy - każdej wiosny porasta go mnóstwo kwiatów. W parku znajdują się cztery fontanny - najbardziej znana z nich to Kolorowa Fontanna - od wiosny do jesieni, wieczorem, fontanna podświetlana jest wielobarwnymi światłami, które wespół ze słupami wody "tańczą" w rytm odtwarzanej muzyki. W Parku Zdrojowym działa także pijalnia wód mineralnych z wodami: Pieniawa Chopina i Jan Kazimierz, przy pijalni - Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto odwiedzić Muzeum Papiernictwa - mieści się ono w pochodzącym z XVII wieku zabytkowym młynie papierniczym, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX wieku tutejszy młyn zaliczmy był do jednego z pięciu najsłynniejszych w całej Europie. Produkowano i produkuje się nadal tak zwany papier czerpany. Co więcej, podczas pobytu w muzeum, można samemu wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki to nie tylko uzdrowisko - to miejsce wypoczynku dla narciarzy. W dzielnicy Dusznik - Zieleńcu panują najlepsze w tym rejonie warunki narciarskie. Działa tu wiele wyciągów i tras narciarskich (w razie potrzeby są dośnieżane), około 10 tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku - są oświetlone. Latem w Zieleńcu można skorzystać z wielu tras rowerowych.© Portal Duszniki.com.pl noclegi • informacje • atrakcje

Akcept.eu - Marketing dla obiektów noclegowych