Noclegi Duszniki Zdr�j
Duszniki Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe CHEMIK
ul. Wojska Polskiego 17, Duszniki Zdrój
74 862 76 10
74 866 94 75
chemik@chemikduszniki.pl
www.duszniki.com.pl/chemik

Duszniki-Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy polsko-czeskiej. Duszniki - Zdrój to jedno ze starszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Po dziś dzień zachował się średniowieczny układ starego miasta, zabytkowe kościoły czy dworek Fryderyka Chopina - w którym to odbywają się rokrocznie koncerty z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim na czele.

Uzdrowisko w Dusznikach leży poza ścisłym centrum miasta - co zapewnia kuracjuszom niezbędny spokój i ciszę. W głównym punkcie położony jest Park Zdrojowy - każdej wiosny porasta go mnóstwo kwiatów. W parku znajdują się cztery fontanny - najbardziej znana z nich to Kolorowa Fontanna - od wiosny do jesieni, wieczorem, fontanna podświetlana jest wielobarwnymi światłami, które wespół ze słupami wody "tańczą" w rytm odtwarzanej muzyki. W Parku Zdrojowym działa także pijalnia wód mineralnych z wodami: Pieniawa Chopina i Jan Kazimierz, przy pijalni - Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto odwiedzić Muzeum Papiernictwa - mieści się ono w pochodzącym z XVII wieku zabytkowym młynie papierniczym, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX wieku tutejszy młyn zaliczmy był do jednego z pięciu najsłynniejszych w całej Europie. Produkowano i produkuje się nadal tak zwany papier czerpany. Co więcej, podczas pobytu w muzeum, można samemu wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki to nie tylko uzdrowisko - to miejsce wypoczynku dla narciarzy. W dzielnicy Dusznik - Zieleńcu panują najlepsze w tym rejonie warunki narciarskie. Działa tu wiele wyciągów i tras narciarskich (w razie potrzeby są dośnieżane), około 10 tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku - są oświetlone. Latem w Zieleńcu można skorzystać z wielu tras rowerowych.

Wyświetleń: dzisiaj: 14 / w tym miesiącu: 302 / wszystkich: 15081 od 05.11.2013. Wizyty dzisiaj: 4/ wszystkich: 4060 od 2015-05-20 .

© AKCEPT.EU DUSZNIKI

logo Akcept