Atrakcje Turystyczne

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach

Muzeum Papiernictwa to najbardziej znana atrakcja turystyczna miasta. Muzeum można zwiedzać indywidualnie, a dla grup przygotowane są lekcje muzealne i warsztaty. więcej »

ul. Kłodzka 42, Duszniki Zdrój

Ośrodek Narciarski Zieleniec

Zieleniec to znany ośrodek narciarski położony w dzielnicy Dusznik-Zdroju. Panują tutaj wyśmienite warunki narciarskie - średniorocznie śnieg leży tu przez 150 dni rocznie, panuje klimat podobny do tego w Alpach. więcej »

Zieleniec - wyciągi narciarskie

Wyciągi narciarskie Ośrodka Narciarskiego Zieleniec. więcej »

Zieleniec - trasy narciarskie

W Zieleńcu można wybierać aż z pośród 41 tras dla narciarzy. Zostały one podzielone ze względu na poziom trudności. więcej »

Kolorowa Fontanna

Kolorowa Fontanna w dusznickim Parku Zdrojowym - strumienie wody wytryskującej z fontanny są podświetlane wielobarwnymi reflektorami. Dodatkowo woda jest zsynchronizowana z odtwarzaną muzyką.  więcej »

Park Zdrojowy

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój to pierwsze w Niemczech (1870 r.), formalnie uznane uzdrowisko kardiologiczne. więcej »

Polanica-Zdrój

Dziś w Polanicy leczy się głównie choroby kardiologiczne i gastronomiczne. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Zdrowie i Wielka Pieniawa jak również kilka sanatoriów, np Szarotka, Carmen czy Korab. więcej »

Wambierzyce

Wambierzyce to mała wioska na Dolnym Śląsku położona w Kotlinie Kłodzkiej. więcej »

Kłodzko

Kłodzko to główne miasto historycznej Ziemi Kłodzkiej, rozciągające się nad Nysą Kłodzką. więcej »

Karkonosze

Karkonosze, jak przekazują wszystkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa część jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju - Sudetów. więcej »