Archiwum - Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

01 STY 1970 wstecz

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

Międzynarodowa Grupa Operowa SONORI ENSEMBLE zaprasza do Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju 28 grudnia 2015 roku o godz. 15.30 na koncert: Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa - Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich.

Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery. W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“ i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa („Zemsta nietoperza”, „Baron cygański) i Imre Kalmana („Księżniczka czardasza”). Szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Zapraszamy na pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków operowych. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi, i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Prowadzenie: Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław)

Wykonawcy:

  • Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)
  • Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)
  • Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)
  • Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)
  • Tomasz Tracz (tenor, Wrocław)
  • Ivo Michl (baryton, Praga)
  • Witold Janusz (fortepian, Wrocław)

Czas trwania koncertu: 2 godziny (z przerwą)

Bilety:

  • normalny - 25 zł
  • ulgowy - 20 zł

*Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, działająca wcześniej jako Grupa Operowa Sonotrio, istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą. Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Národní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu, wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Zespół stale rozwija się, nawiązując współpracę z kolejnymi instytucjami kultury i nowymi artystami, tworzy także kolejne autorskie projekty artystyczne.