Polecamy

ZŁOTE MODRZEWIE POD SKAŁKĄ

Atrakcje w okolicy:

Kudowa Zdrój: Uzdrowisko, Kaplica Czaszek i Szlak Ginących Zawodów; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego; Aquapark - 12 km

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko z Parkiem Zdrojowym, Kolorową Fontanną, Teatrem Zdrojowym i pijalnią, letni tor saneczkowy - 12 km

Ośrodek Narciarski Zieleniec

Ośrodek Narciarski Zieleniec

Zieleniec to znany, największy w Ziemi Kłodzkiej, ośrodek narciarski, jeden z większych w Sudetach. Jednocześnie Zieleniec to dzielnica Dusznik-Zdroju. Panują tutaj wyśmienite warunki narciarskie - średniorocznie śnieg leży tu przez 150 dni rocznie, panuje klimat podobny do tego w Alpach.

Na narciarzy czeka ponad 30 różnego rodzaju wyciągów, w tym nowoczesne wyciągi 4 i 6-osobowe. Wyciągi i trasy narciarskie nie wykorzystują tylko jednego stoku - to cały kompleks. Stopniem trudności dopasowane są dla narciarzy na każdym poziomie umiejętności - od tak zwanej oślej łączki po trudne, profesjonalne trasy narciarskie. Na stokach Orlicy rozgrywane są wyścigi psich zaprzęgów.

Do Zieleńca warto przyjechać nie tylko zimą i nie tylko na narty. To dobra baza wypadowa do wędrówek po górach Orlickich i Bystrzyckich. Ze względu na bliskość czeskiej granicy, można także wędrować po czeskiej stronie Sudetów.

Ostatnio rozwija się tutaj również kolarstwo górskie. Część wyciągów przystosowana jest do przewożenia rowerów i czynna jest latem. Każdego roku, w sierpniu, odbywa się w ramach Mistrzostw Polski w Maratonie Górskim - Klasyk Kłodzki. Także w sierpniu odbywa się memoriał poświęcony pamięci Artura Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 445 650, Dziś: 23, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem