Duszniki Zdrój - perła kłodzkich Uzdrowisk.

Poznaj Festiwale i imprezy kulturalne, zabytki i ciekawe atrakcje w Dusznikach Zdrój i okolicy.

Jesteś właścicielem atrakcji?

Zareklamuj ją TUTAJ

Ciekawe informacje o uzdrowisku Duszniki Zdrój

Ciekawe informacje o uzdrowisku Duszniki Zdrój

Duszniki-Zdrój to przepiękna uzdrowiskowa miejscowość o kameralnym charakterze, położona w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, otoczona masywami Gór Bystrzyckich i Orlickich. Miejscowość ta, będąca częścią Uzdrowisk Kłodzkich, od dawna słynie z łagodnego, podgórskiego klimatu oraz lecznictwa wodami mineralnymi. Duszniki posiadają bogatą bazę noclegową.  To idealne miejsce zarówno dla kuracjuszy poszukujących zdrowia, jak i miłośników aktywnego wypoczynku i melomanów zakochanych w pianistyce. Duszniki Zdrój zachęcają nas wieloma atrakcjami z najpopularniejszych to Muzeum Papiernictwa, Dusznicki Rynek i Stare Miasto, Uzdrowisko Duszniki Zdrój i wiele innych.

W Dusznikach Zdrój niekwestionowanym królem zabytków jest Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju zwany popularnie Dworkiem Chopina, w którym regularnie odbywają się liczne koncerty i recitale, a przede wszystkim najstarszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Latem można usłyszeć w nim śpiew operowy uczestników Kursów Mistrzowskich. Inne ciekawe miejsca to Pijalnia Wód Mineralnych, Muzeum Papiernictwa czy Schronisko PTTK Muflon.

Duszniki Zdrój oferują doskonałą bazę kulturalną. Od Dworku Chopina, przez Scenę przy Pijalni Wód Mineralnych po koncerty plenerowe w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowm, każdy znajdzie coś dla siebie. Duszniki posiadają atrakcyjną bazę gastronomiczną, liczne szlaki turystyczne i bezpośrednie połączenie z Kudową Zdrój i Polanicą Zdrój.

Z Dusznik Zdroju w niespełna 5h dotrzemy niebieskim szlakiem na Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), w przeciwnym kierunku tym samym szlakiem dojdziemy w około 70 minut do Schroniska PTTK Muflon. Żółty szlak zaprowadzi nas również na Szczeliniec Wielki - niemniej ta trasa jest bardzo wymagająca i długa (7h - 23 km), a w przeciwnym kierunku do Szczytnej (Zamek) i Polanicy Zdrój (uzdrowisko). Czerwony szlak natomiast gwarantuje nam niesamowite widoki. Dotzremy nim do Zieleńca (Torfowiska, Schroniska PTTK "Orlica), a dalej aż na Śnieżnik. Natomiast idąc nim  w przeciwnym kierunku czeka nas przygoda życia, bowiem na trasie będziemy mieć: Kudowę Zdrój, Szczeliniec Wielki, Góry Wałbrzyskie, Bramę Lubawską, Rudawy Janowickie, Karkonosze i Góry Izerskie. Czerwony szlak jest bowiem Głównym Szlakiem Sudeckim i wiedzie od Świeradowa Zdrój po Masyw Pradziada.

serce Twoje ulubione obiekty 0