Ośrodek Narciarski Zieleniec

Ośrodek Narciarski Zieleniec

Zieleniec to znany, największy w Ziemi Kłodzkiej, ośrodek narciarski, jeden z większych w Sudetach. Jednocześnie Zieleniec to dzielnica Dusznik-Zdroju. Panują tutaj wyśmienite warunki narciarskie - średniorocznie śnieg leży tu przez 150 dni rocznie, panuje klimat podobny do tego w Alpach.

Na narciarzy czeka ponad 30 różnego rodzaju wyciągów, w tym nowoczesne wyciągi 4 i 6-osobowe. Wyciągi i trasy narciarskie nie wykorzystują tylko jednego stoku - to cały kompleks. Stopniem trudności dopasowane są dla narciarzy na każdym poziomie umiejętności - od tak zwanej oślej łączki po trudne, profesjonalne trasy narciarskie. Na stokach Orlicy rozgrywane są wyścigi psich zaprzęgów.

Do Zieleńca warto przyjechać nie tylko zimą i nie tylko na narty. To dobra baza wypadowa do wędrówek po górach Orlickich i Bystrzyckich. Ze względu na bliskość czeskiej granicy, można także wędrować po czeskiej stronie Sudetów.

Ostatnio rozwija się tutaj również kolarstwo górskie. Część wyciągów przystosowana jest do przewożenia rowerów i czynna jest latem. Każdego roku, w sierpniu, odbywa się w ramach Mistrzostw Polski w Maratonie Górskim - Klasyk Kłodzki. Także w sierpniu odbywa się memoriał poświęcony pamięci Artura Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00