Duszniki Zdrój - Gastronomia: Odkryj Smaki Regionu | Restauracje, Kawiarnie, Lokale

Poznaj wyjątkową gastronomię Dusznik Zdroju. Odkryj najlepsze restauracje, kawiarnie i lokale serwujące regionalne smaki Sudetów Środkowych.

Najczęstsze pytania dotyczące gastronomii w Dusznikach Zdrój

Najczęstsze pytania dotyczące gastronomii w Dusznikach Zdrój

Duszniki Zdrój to piękna kameralna, górska miejscowość, stąd tutejsza kuchnia mocno związana jest z regionem i jego historią. Ziemie te raz należały do Czechów innym razem do Habsburgów, aż finalnie weszły w skład Rzeczypospolitej Polskiej. Stąd w Menu lokalnych restauracji i barów znajdziemy zarówno dania typowo Polskie  jak pierogi i smażony pstrąg, ale trafimy też na czeski Gulasz z knedlikami, smażony ser czy Kaczkę, a także lubiane przez Niemców Golonkę i Żeberka w Kapuście. Wielbicieli słodkości ucieszy lokalna Manufaktura Czekolady. Wiele lokali gastronomicznych mieści się w Hotelach i Pensjonatach, często oferując bardziej wykwintne Menu, ale spokojnie znajdziemy tu też puby i bary serwujące burgery, pizzę czy chrupiącego hot-doga.

Warto jednak pamiętać, że to regionalna i oryginalna kuchnia jest najlepszą wizytówką gastronomiczną Dusznik Zdroju.

 

 

Zarówno w Hotelach jak i Pensjonatach możemy liczyć na stołki do karmienia dzieci i przewijaki w łazienkach. Na mieście z pewnością nie zabraknie miejsc w Menu dostosowanym do dzieci. Ulubiony rosołek z kluseczkami czy panierowane polędwiczki z kurczaka są w menu kilku lokalnych restauracji i barów. Na słodkie co nieco też możemy się z dziećmi wybrać w okolice Parku Zdrojowego.

W okolicy romantycznego Parku Zdrojowego, z którego w ciepłe miesiące sączy się z Dworku Chopina przepiękna muzyka znajdziemy kilka restauracji, w których bez problemu zarezerwujemy stolik na romantyczną kolację we dwoje. W sąsiedztwie Parku znajduje się też kilka 3- i 4-gwiazdkowych Hoteli i Pensjonatów, których restauracje oferują dania wykwintne i podane w nowoczesnym stylu. 

W Dusznikach Zdroju możesz śmiało skosztować wykwintnej kuchni europejskiej, serwowanej w 4-gwiazdkowych Hotelach, a także spróbować tradycyjnej Czeskiej Kuchni w lokalnej gospodzie. W centrum miejscowości trafisz również na Włoską Pizzerię z tradycyjnym piecem kamiennym, bar serwujący smażonego pstrąga oraz Manufakturę Czekolady, która zachwyci nietuzinkowymi smakami czekolady.

serce Twoje ulubione obiekty 0